Monterej pobedom otvorio sezonu

Azael Rodriguez/Getty Images

U noći između utorka i srede, duelom Montereja i Toluke kompletirano je prvo kolo meksičke MX lige.

Fudbalari Montereja sezonu su otvorili pobedom protiv Deportivo Toluke na svom terenu rezultatom 3:1.

Monterej je u razmaku od deset minuta poveo sa 2:0. Prvi gol viđen je u 20. minutu, a Funes je asistenciju Hurtada pretvorio u pogodak.

Nakon pola sata igre domaći su imali dva gola prednosti. Ponovo je asistent bio Hurtado, a ovoga puta strelac je bio Rodrigez.

Tek što su se igrači vratili na teren, u 46. minutu golom Medine Toluka smanjuje na 2:1.

Ipak, nisu gosti iskoristili to što su rano smanjili zaostatak.

Konačan rezultat postavljen je u 85. minutu drugim golom Funesa na meču i uz dodavanje Galarda.

Ovim duelom kompletirano je prvo kolo u novoj sezoni. Monterej u drugom kolu gostuje Leonu, a Toluka će dočekati Atletiko Sen Luis.