U petk je komplatirano drugo kolo kineskog šampionata u Grupi A koja se igra u Dalijenu.

Šandong Luneng

Cameron Spencer, Getty Images Sport

Dva meča, dva gola, dva crvena kartona i dva remija.

Dalijen Pro i Henan Jinaje odigrali su 1:1, a na prvi gol u ovom duelu čekalo se do 47. minuta kada je Sem Larson iskoristio dodavanje Tong Leija i zatresao mrežu Henana.

Henan je do izjednačenja i, ispostavilo se, boda u ovom duelu došao sa bele tačke. Markus Danijelson je za svoj faul dobio crveni karton, a Enrike Duardo je bio precizan sa bele tačke.

Duardo je još jednom uspeo da smesti loptu u gol, u trećem minutu nadoknade, ali VAR je odlučio da je bio u ofsajdu.

Za oba tima ovo je prvi bod u sezoni jer su šampionat otvorili porazima.

Đingsu Suning i Šangdong Luneng odigrali su meč bez golova pa je u ovoj grupi Gvangdžo Evergrande na vrhu tabele usamljen sa dve pobede i šest bodova. Akteri ovog meča prate sa po četiri.

U nedelju u 12 časova na Sport Klubu 2 možete da pratite meč Šangaj SIPG - Hebei, radi se o duelu drugog kola u Grupi B koja se igra u Sudžou.