AMA/Corbis via Getty Images)

31.07.2020 | 21.39

Šahtjor slavi Antića, čeka se BATE

Fudbaleri Šahtjora iz Soligorska pobedili su kao gosti ekipu Slutska 2:0, dok su igrači Dinama iz Bresta bili bolji od Vitebska 1:0 u prvim utakmicama 20. kola beloruske Premijer lige.

Nikola Antić je precizno izveo slobodan udarac

Print screen/SK

Gosti su poveli iz jedanesterca, koji je u 25. minutu realizvao ruski internacionalac Artem Arkhipov. Konačan rezultat postavio je u drugom poluvremenu nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Nikola Antić.

Bivši fudbaler Partizana, Rada, Crvene zvezde, Jagodine i Vojvodine mrežu domaćeg tima pogodio je iz slobodnog udarca u 62. minutu. Bio je to njegov treći pogodak u sezoni.

Antić je proveo na terenu svih 90 minuta, kao i Igor Ivanović, bivši igrač Jagodine i Napretka, dok je Karlovčanin Tin Vukmanić, nekadašnji vezista Intera iz Zaprešića, izašao na poluvremenu.

Šahtjor je ovom pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli sa utakmicom više i tri bod više od BATE Borisova. Šahtjor ima 40, BATE 37 bodova. Slutsk je na 12. mestu sa 21 bodom.

U drugom meču igranom u petak Dinamo Brest je kao domaćin savladao Vitebsk 1:0. Jedini gol postigao je Mikhail Gordejčuk u 17. minutu.

Dinamo Brest ima dve utakmice manje, a sa nova tri boda prestigao je Vitebsk na sedmoj poziciji. Oba tima imaju po 29 bodova, ali Dinamo ima mnogo bolju gol razliku.