Marco Luzzani/Getty Images

31.07.2020 | 22.28 > 22:36

Sušić strelac za Kluž, Univerzitatea nije igrala

U rumunskoj ligi je pobedu ostvarila ekipa Kluža protiv Steaue na gostovanju 2:0, dok lider Univerzitatea nije igrao protiv Astre zbog velikog broja slučajeva virusa korona u ekipi iz Đurđua.

Mateo Sušić

Inquam Photos/Manases Sandor via REUTERS

U prvom poluvremenu je Kluž je protiv Steaue imao tri odlične prilike. Jedan šut je blokirao bek Kretu, jedan golman Vlad, da bi u 33. minutu Hoban pogodio prečku.

U nastavku je Kristi Dimitru imao dobru priliku u 61. minutu, da bi u 65. dobru priliku imao i Kluž. Tek kasnije je Kluž došao do vođstva. U 85. minutu je Mateo Sušić pogodio mrežu Steaue glavom na centaršut Pereire, a samo dva minuta kasnije je Itu postavio konačnih 2:0.

Ovom pobedom Kluž je sada prvi na tabeli dok je Univerzitatea druga sa dva boda manje.