Marco Luzzani/Getty Images

01.08.2020 | 14.36

Kavasaki dobio Gambu u derbiju, Serezo prati

U osmom kolu japanske J-lige Kavasaki Frontale je slavio protiv Gamba Osake 1:0 na gostovanju. Drugoplasirana Serezo Osaka je bila bolja od Šonana istim rezultatom.

Kawasaki Frontale, Kei Chinen, Kang Min-soo, Ulsan Hyndai

Han Myung-Gu/Getty Images

Prvoplasirani Kavasaki je došao do pobede protiv Gamba Osake golom u 48. minutu. Strelac je bio Ošima, a do kraja je vodeći tim lige imao dve odlične šanse da preko Kobajašija i Tanake dođe do uvećanja vođstva. Ipak ostalo je 1:0 i Kavasaki će svakako biti zadovoljan time što će održati prednost na tabeli.

Serezo Osaka je takođe došla do pobede protiv Šonana u drugom poluvremenu. Jedini strelac je u 72. minutu io Kijotake i to iz penala.

U ostalim mečevima japanske lige nije se desio nijedan trijumf domaćih. Urava i Šimicu su jedini odigrali nerešeno 1:1, dok su u svim ostalim duelima slavili gosti. Nagoja je izgubila od Kašive golom Olunge u 71. minutu dok je najubedljivija bila Kašima koja je dobila Oitu 4:1. Sagan Tosu je u meču sa najviše golova bio bolji od Tokija 3:2.