Marco Luzzani/Getty Images

01.08.2020 | 14.44 > 15:58

Minimalac Pekinga protiv Vuhana, "vatromet" u Šužuu

U drugoj rundi kineske Superlige Peking Guoan je bio bolji od Vuhan Zala 1:0, dok su Šiđijažuang i Ćingdao odigrali nerešeno 2:2.

Peking Guan

Matt Roberts, Getty Images Sport

Peking Guan

Jedini strelac na ovom meču je bio Španac i bivši igrač Las Palmasa i Valensije Džonatan Vijera. On je dao gol već u trećem minutu na asistenciju Vanga Ganga.

Peking je dominirao u posedu tokom većeg dela meča, a Vuhan je pretio tek u drugom poluvremenu kada je imao više prilika ali je tim iz prestonice zadržao prednost.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

U drugom meču dana viđeno je mnogo više golova.  U Šužuu sastali su se u okviru Grupe B Šiđijažuang i Ćingdao. Domaćin je poveo u 35. minutu posle odlične akcije ŽAnga Jifenga, koji je asistirao internacionalcu iz DR Konga Tatiju Maritiju. Ipak, Ćingdao uzvraća samo četiri minuta kasnije preko Francuza Alesandrinija. U 73. minutu novo vođstvo domaćih, a strelac je ovog puta defanzivac iz Zambije Stopila Sunzu, na asistenciju Brazilca Mateusa. Ipak, nisu uspeli da sačuvaju tri boda, pošto je Alesandrini pet minuta pre kraja postigao drugi gol za konačnih 2:2.

Kod gostiju svih 90 minuta odigrao je Jagoš Vuković. Na tabeli Grupe B Šiđijažuang je četvrti sa dva boda, dok je Ćingdao šesti sa bodom.