01.08.2020 | 16.53 > 17:04

Alsvenskan: Jurgorden hvata priključak za vodećima

Odigrana su dva meča 12. kola Alsvenskan lige. Jurgorden je na svom terenu savladao Haken 3:1, dok je Falkenbergs kao gost bio bolji od Erebra 2:1.

Stadion Jurgordena

Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

Meč sa Hakenom Jurgorden je dočekao na petom mestu sa bodom manje od rivala. Poveo je domaćin u 20. minutu preko Holmberga, a asistent je bio Radetinac. Ipak, gosti uzvraćaju u 33. minutu preko Valmarka. Imao je sreće Jurgorden da postigne gol u trećem minutu nadoknade prvog dela a strelac je ponovo bio Holmberg. Na taj način domaćin je otišao na poluvreme sa prednošću.

U drugom delu viđen je samo jedan gol i to na samom startu. U 47. minutu Berg je povisio na 3:1 i posle toga Haken više nije imao snage da se vrati. Ovom pobedom Jurgorden je došao do trećeg mesta i sada ima 20 bodova, koliko i Elfsborg, a četiri manje od lider Norčepinga. Ipak, Jurgorden ima meč više.

Važnu pobedu, vrednu bega iz zone ispadanja zabeležio je Falkenbergs. Posle devet mečeva bez pobede i samo četiri osvojena boda, konačno je zabeležio pobedu i to u gostima protiv Erebra. Bilo je 2:1. Strelci su bili Vede u 64. i Karlson iz penala u 89. minutu za goste, dok je Mehmeti u 78. minutu doneo domaćinu izjednačenje. Falkenbergs ima 11 bodova na 13. mestu, prvom iznad crte, dok je Erebro 10. sa dva boda više.