Getty Images/Stuart Franklin

01.08.2020 | 22.46 > 22:47

Pobeda za kraj sezone: Botošani ubedljiv

Fudbaleri Botošanija pobedili su Gaz Metan kod kuće, u poslednjem, 10. kolu plej-ofa rumunskog prvenstva, rezultatom 4:1.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Meč na Munisipal stadionu rešen je posle 25 minuta, kad su domaći imali tri gola prednosti. Strelci su bili Ofusu u prvom, Kejta u 23. i Floresku u 25. minutu.

Gol Romea u 27. vratio je nadu gostima da mogu da izbegnu poraz, ali je crveni karton Čameda u 72. otklonio sve dileme oko ishoda.

Domaćin je iskoristio brojčanu nadmoć i potvrdio pobedu golom Romana u 87. minutu.

Botošani sezonu završava kao četvrti u plej-ofu sa 32 boda. Gaz Metan je šesti sa 25.