U polufinale plej-ofa MLS šampionata plasirali su se Minesota Junajted i Portland Timbers.

MLS

Mike Ehrmann/Getty Images

Minesota je u noći između subote i nedelje savladala San Hose 4:1.

Lod i Hajs su praktično rešili pitanje pobednika već u prvom poluvremenu pošto su pogađali u 20. i 21. minutu.

Erikson je iz penala smanjioo na 2:1 u 50. minutu, a posao za Minesotu završili su Amarilja u 56. i Herstoun u 86. minutu.

Portland Timbers savladao je Njujork Siti sa 3:1.

Njujork je poveo golom Medine u 27. minutu, dok je Blanko izjednačio u 43. minutu.

Valeri u 65. i Polo u 76. minutu doneli su polufinale Portlandu.

MLS

Potvrđeno: Matuidi nastavlja karijeru u MLS

Prvak Italije Juventus u sredu je potvrdio da je Bles Matuidi napustio klub, a posle spekulacija da će karijeru nastaviti u Sjedinjenim Američkim Državama, potvrđeno je i o kom klubu je reč.

Istorijska pobeda Nešvila

U prvom meču regularne sezone MLS šampionata nakon kraja turnira "MLS is back" i u prvoj takmičarskoj utakmici za Dalas i Nešvil još od marta kada je prekinuta sezona, Nešvil je bio bolji rezultatom 1:0.

Vukomanović za SK: U SAD otvaram novu stranicu karijere

Srbin, Ivan Vukomanović, trener koji se školovao u Belgiji i tamo, u četiri i po godine, stekao sve neophodne diplome, uskoro će - kako Sport Klub saznaje - postati „Amerikanac“. Idealna prilika da se još nekoga i nečega prisetimo. I razjasnimo.

MLS: Hrvat doneo titulu Timbersima!

Fudbaleri Portland Timbersa novi su šampioni Sjedinjenih Američkih Država, pošto su u finalu MLS savladali Orlando Siti sa 2:1.