Dave Thompson/Getty Images

02.08.2020 | 09.12

Kobe slavio u Saporou, po dva gola Arana i Jamagučija

Fudbaleri Kobea savladali su Saporo u gostima 3:2 u meču osmog kola japanske Džej lige.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Poveo je Saporo u 29. minutu pogotkom Takume Arana.

Nije dugo trajalo slavlje domaćih navijača kojima je dozvoljeno prisustvo u ograničenom broju, pošto je već dva minuta kasnije Jamaguči. Pre odlaska na pauzu poveo je Kobe golom Daglasa.

Konkretniji je bio Kobe na početku drugog dela igre, a u listu strelaca ponovo se upisao Arano u 48. minutu.

Tri boda Saporou doneo je svojim drugim golom na meču Jamaguči u 62. minut.

Saporo je osmi na tabeli sa 12 bodova. Isti broj bodova ima i Kobe na devetom mestu.

Šampionska partija Marinosa u derbiju Jokohame

Fudbaleri Jokohame Marinos, tek u šestom kolu japanske Džej lige, podsetili su na šampionske dane. Oni su u gradskom derbiju deklasirali novajliju, FK Jokohamu sa 4:0, pa su sa nova tri boda skočili na 11. poziciju.

Kavasaki protutnjao Jokohamom, šampion posrće

Lider japanske Džej lige, Kavasaki Frontale, deklasirao (1:5) je u 5. kolu novajliju, ekipu Jokohame, iako je u 74. minutu na semaforu pisalo 1:1.

Serezo u Osaki slomio i Šimicu

Golovima Hiroakija Okuna u 71. i rezerviste Eičija Katajame u 85. minutu, Serezo je u Osaki savladao Šimicu rezultatom 2:0, pa je posle trećeg kola Džej lige jedina ekipa sa maksimalnim učinkom.

Veliki derbi odlučuje o prvaku Japana

Fudbaleri Jokohame Marinosa u lokalnom derbiju 33. kola japanske Džej lige pobedili su aktuelnog šampiona Kavasaki Frontale rezultatom 3:1 i još korak ih deli do osvajanja titule.