02.08.2020 | 15.55

Razigrani Arnautović i Lopes: Šangaj SIPG ubedljiv

Šangaj SIPG ostvario je ubedljivu pobedu u drugom kolu kineske Superlige pošto je kao domaćin savladao Hebej sa 4:0.

Marko Arnautović

SK

Domaći su bili dominantniji u svakom segmentu igre, konstantno su napadali što im je na kraju donelo i ubedljiv trijumf.

Prvi gol na meču postigao je Marko Arnautović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Austrijancu je to bio prvi pogodak ove sezone.

Isti igrač je udvostručio prednost ekipe iz Šangaja već u 48. minutu.

U 72. je na 3:0 povećao Rikardo Lopes. U trećem minutu nadoknade isti igrač je postigao gol za konačnih 4:0.

Šangaj je trenutno prvi sa maksimalnim učinkom u dva kola. Habej je na začelju sa remijerm i porazom.

U drugom meču dana Čongćing Lifan i Tianđin Teda su podelili bodove, pošto je duel završen 2:2.

Lifan je vodio u dva navrata, ali je na kraju ostao sa igračem manje, što je ekipa Tede znala da iskoristi i izbori se za bod.

Imaće za čime da žali domaći tim, pošto mu je u 12. minutu poništen gol zbog ofsajda, a u 29. Feng Đing nije iskoristio kazneni udarac.

Domaći tim poveo je preko Juana u 21. minutu. Ipak, Teda je izjednačila preko Džao u 37.

Dong je vratio prednost Lifanu u 84. minutu i činilo se da su domaći blizu pobede.

Ipak, Juan je u drugom minutu nadoknade dobio drugi žuti karton, zbog čega je isključen iz igre. Samo tri minuta kasnije stigla je kazna, Rong je pogodioza 2:2.