Šangaj slavio u nadoknadi, Gvangdžou R&F do prvog boda

Print screen/SK

Odigrane su dve utakmice trećeg kola kineske Superlige grupe A. U Dalijenu Šangaj Šenhua pobedio je Šandong Luneng rezultatom 1:0, dok su Henan i Gvangdžou R&F igrali nerešeno 1:1.

U izuzetno slaboj utakmici u kojoj je Šandong bio nešto bolji rival uglavnom zahvaljujući Brazilcu Mojsesu 90 minuta se skoro ništa nije dešavalo osim nekoliko promašaja Narandžastih.

Gracijano Pele i Felaini imali su šanse za ekipu koju sa klupe vodi Lišjao Peng, a prečku je pogodio Mojses iz slobodnog udarca sa 40 metara.

U poslednjih 10  minuta neopreznost i pad koncentracije Šandonga nekoliko puta pokušali su da kazne Stefan El Šaravi i Đovani Moreno, a Šangaj je u tome uspeo u prvom minutu nadoknade vremena. Lepo dodavanje Jundinga iskoristio je korejski reprezentativac Kim Šin Vok, koji je postigao drugi gol u sezoni, za drugu pobedu Šangaja ove godine.

Najbolji igrač Šangaja u istoriji kluba Đovani Moreno odigrao je svih 90 minuta prvi put ove sezone posle dugog oporavka od povrede. Do prvog boda u sezoni došao je Gvangdžou R&F, posle dva startna poraza. Ekipa Đovanija van Bronkhorsta gostovala je Henanu, koji je vodio golom Fenga od 10. minuta. Ipak, bod gostiam doneo je najbolji igrač Eran Zahavi pogotkom u 59. minutu.