Dave Thompson/Getty Images

06.08.2020 | 14.24

Treća pobeda Peking Guana na isto toliko mečeva

Ekipa Peking Guana zabeležila je treću pobedu od starta sezone u Kineskoj Superligi, pošto je u dulu grupe B savladala Tjanđin Tedu u gostima sa 3:1.

Kina

Print screen/SK

Kina

Tim iz prestonice je poveo u 39. minutu kada je Alan pogodio nakon perfektne asistencije Džonatana Vijere.

Domaći tim uspeva da izjednači prelepim golom Rong Haoa, koji je iz prve raspalio po lopti i pogodio malu mrežu Pekingovog gola.

U 77. minutu, Peking je ponovo vodio, Ćiže Žang se našao sam pred golmanom i zatresao mrežu za 2:1.

Utakmica je definitivno bila rešena u 90. minutu, igrač Tjanđina Lan glavom je poslao loptu u mrežu i postavio konačnih 1:3.

Peking ima maksimalni učinak, dok je Tjanđin ostao na samo jednom bodu u tri odigrana kola.

U drugom duelu dana, Ćingdao i Šangaj SIPG podelili su bodove, bilo je 1:1. Oba gola postignuta su iz penala, za domaće je precizan bio Dong Vang, za goste Brazilac Oksar.