Semir Kerla vratio Suduvu na vrh

Print screen/SK

Fudbaleri Suduve slavili su golovima nekadašnjeg fudbalera Željezničara u derbiju 15. kola litvanske A lige protiv Žalgirisa 2:0.

Bio je to duel dva prvoplasirana tima u ligi. Trostruki uzastopni šampion Suduva je u prošlom kolu neočekivano izgubila od Kauno Žalgirisa i to sa ubedljivih 3:0 što je iskoristio FK Žalgiris da preuzme prvo mesto na tabeli sa istim brojem bodova, ali boljom gol-razlikom od Suduve.

Bila je to uvertira pred veliki derbi dve najbolje litvanske ekipe u sredu na stadionu u Marijampolju. Posle „nule“ na poluvremenu, na kraju je slavila Suduva 2:0 i vratila se na prvo mesto.

Strelac oba gola bio je nekadašnji fudbaler sarajevskog Željezničara Semir Kerla. Internacionalac iz Bosne i Hercegovine mrežu Žalgirisa pogađao je u 72. i 89. minutu. Oba puta udarcima glavom posle kornera. Prvi gol postigao je na drugoj stativi posle korner koji je izveo Aleksandar Živanović.

U timu Suduve još su bili golman Ivan Kardum, Josip Tadić i Mihret Topčagić. Ceo meč za Žalgiris odigrali su Nemanja Ljubisavljević i Klemen Bolha, dok su Andrija Kaluđerović i Karlo Kamenar bili rezerve. Domagoj Pušić je ostao na klupi Suduve.

Posle 15 odigranih utakmica Suduva sad ima 35 bodova, tri više od Žalgirisa, dok je Kauno Žalgiris treći sa 25 i utakmicom manje.