Alsvenskan: AIK poražen kod kuće, pao u zonu ispadanja

Jedan od najtrofejnijih švedskih klubova AIK preživljava teške dane. Izgubio je kod kuće od Estersundsa treći meč zaredom, čime je došao u nezavidnu situaciju da se grčevito bori za opstanak.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Presudu ekipi iz Stokholma potpisao je već u 27. minutu Fricon, koji je postigao jedini gol na meču. AIK je pokušavao do kraja da dođe makar do boda, ali nije uspeo. U finišu je bilo veoma burno. Prvo je igrač domaćih Karlson dobio direktan crveni karton, a do poravnanja u broju igrača došlo je u sedmom minutu nadoknade kada je Sonko-Sandberg izbačen iz igre. AIK ima samo 13 bodova, pošto je u poslednjih pet utakmica osvojio samo bod, koliko imaju 13. Kalmar i 14. Helsingborg, a samo bod manje ima fenjeraš Falkenbergs. Estersunds je 11. sa 15 bodova.

Ostali rezultati: Elfsborg - Falkenbergs 4:2, Kalmar - Geteborg 1:1, Norčeping - Hamarbi 1:2, Sirijus - Helsingborg 3:1 i Varbergs - Haken 1:3.