Japan: Kavasaki nastavio pobednički niz

Matt Roberts/Getty Images

Kavasaki je zabeležio devetu uzastopnu pobedu u japanskoj J-ligi, pošto je u 10. kolu savladao Saporo u gostima sa ubedljivih 6:1.

Lider na tabeli je sve vreme kontrolisao situaciju na terenu, a u okvir gola rivala uputio je čak 11 udaraca.

Kavasaki je poveo golom Kurumaje u 35. minutu i to je bio jedini pogodak viđen u prvom poluvremenu.

U drugom delu utakmice usledila je goleada. U 50. je Kaoru povisio na 2:0, a samo pet minuta kasnije je za 3:0 pogodio Damiao. U 63. minutu je Kaoru postigao svoj drugi gol na utakmici.

Počasni pogodak za domaće dao je Botrojd u 79.

Završnicu utakmice obeležio je gobajaši, koji golove postigao u 87. i petom minutu sudijske nadoknade.

Kavasaki je prvina tabeli sa 28 bodova. Saporo, koji je doživeo treći uzastopni poraz, zauzima 10. mesto.

Serezo Osaka je na gostujućem terenu pobedila Kašivu 3:1 i na taj način se probila na drugo mesto. Sada ima dva boda više od Gamba Osake, koja ima mač manje. Kašiva je sedma.

Zahvaljujući pogotku Leandra, Tokio je pobedio Nagoju, koja je od 83. minuta imala igrača manje zbog isključenja Naruse. Tokio je četvrti, a Nagoja peta.

Šestoplasirana Urava je zahvaljujući golu Leonarda iz penala došla do pobede nad Hirošimom, koja sada zauzima osmu poziciju.

Aktuelni šampioni Jokohama Marinosi izgubili su minimalnim rezultatom od Oite 1:0. Jedini gol na meču postigao je Tanaka u 68. minutu. Marinosi su 11, a Oita 14.

Jokohama FC je zabeležila pobedo nad Šonanom 4:2. Domaći su sva četiri pogotka postigli u prvih 20 minuta. Tako su prekinuli niz od pet poraza.

Jedini meč bez golova odigrali su Vegalta Sendaj i Šimicu.