Finska: Hasanijev het-trik za devet minuta

Print screen/SK

Fudbaleri Helsinkija su kao gosti u 10. kolu finskog šampionata pobedili tim Hake sa 4:1, a trostruki strelac bio je makedonski reprezentativac Ferhan Hasani.

Nekadašnji fudbaler Škendije, Volfsburga, Brendija i Al Raeda golove je postigao u rasponu od 59. do 68. minutu.

Svi pogoci na meču viđeni su u drugom poluvremenu. Helsinki je poveo u 50. minutu preko Dejvida Brauna, nad kojim su u nastavku meča napravljena dva jedanesterca, u 59. i 68.minutu. Oba je realizovao Ferhan Hasani, a između dva penala mrežu domaćeg tima zatresao je i u 65. minutu.

Ekipa Hake uspela je samo na trenutak da vrati neizvesnost u meč kad je Markanen ili autogol Valtera Morena doneo jedini gol za domaći tim.

Ceo meč za HJK Helsinki odigrao je srpski defanzivac Ivan Ostojić.

Ovom pobedom Helsinki je došao do druge pozicije na tabeli sa 21 bodom, četiri manje od vodećeg Intera, koji je takođe kao gost posle dosta muka pobedio poslednjeplasirani RoPS sa 2:0. Golove su dali rezervni igrači Kelman u 67. i Japanac Tagajama u 90. minutu.

Haka je na desetom mestu sa samo četiri boda, dok je RoPS poslednji 12. sa dva boda.