Džej liga: Kavasaki u desetoj brzini

Matt Roberts/Getty Images

U derbiju 11. kola japanske Džej lige i u derbiju prvenstva sastala su se dva najbolja tima lige Kavasaki Frontale i Serezo Osaka, a na svom Todoroki stadionu Kavaski je bio nemilosrdan i pobedio 5:2.

U meču najboljeg napada u ligi i najbolje odbrane, Kavasaki je postigao 29, a Osaka primila samo šest, izgledalo je da ćemo gledati tešku borbu sa malo golova, a posebno kada je Bruno Mendes u sedmom minutu odličnu kontru i pas Maruhašija pretvorio u gol za početno vođstvo gostiju.

To je obično dovoljno Osaki da pobedi, ali domaći su se vratili golom Vakizaka iz slobodnog udarca sa 25 metara koji je iskoristio loše postavljanje golmana gostiju.

Do kraja poluvremena Ienaga je postigao gol sa bele tačke za preokret, a penal je napravio Maruhaši.

U drugom poluvremenu trener domaćih Toru Onik koji na svakoj utakmici rotira pet-šest igrača ubacio je u igru Mitoma, a to je pokrenulo i ostatak tima da zaigra konkretnije.

Ju Kobajaši na 3:1 povisio je u 53. minutu na dodavanje Noborizata. Svoj sedmi gol u sezoni Kobajaši je proslavio par minuta kasnije asistencijom za gol protivnika, a prvi gol u karijeri u Džej ligi postigao je mladi Seko.

Završnica kao i obično je bila u znaku Kavasakija, a Mitoma je svoj peti gol u sezoni postigao u 74. minutu na asistenciju Kobajašija. Leandero Damijao je tri minuta kasnije sa dva metra ubacio loptu u gol za konačnih 5:2.