Kup Belorusije: Drugoligaš izbacio Belšinu

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrana su četiri meča šesnaestine finala Kupa Belorusije. Najzanimljivije bilo je u Rečici gde je drugoligaš Sputnik eliminisao posle produžetka Belšinu 3:2.

Prvo poluvreme završeno je bez golova i malo ko je verovao da će u nastavku videti takav vatromet golova. Već posle dva minuta drugog dela Solanovič dovodi goste u vođstvo. A onda serija penala. Prvo je u 77. minutu dosuđen penal za Sputnik, a precizan sa bele tačke bio je Potoroča. Zatim je u 81. minutu sviran penal i za goste, a siguran penaldžija bio je Glebko. Već u sledećem napadu novi penal, ali ovog puta za domaće. Ponovo je strelac bio Potoroča i time je izboren produžetak. U njemu, odmah kako se krenulo sa centra Sputnik dolazi do vođstva, a Potoroča je kompletirao het-trik. To je bio i konačan rezultat i vodeći tim druge lige otišao je u osminu finala kupa.

Ostali rezultati: Ošimani – Zhodno 0:5, Meliorator – Dinamo Brest 0:3, Gomel – Šahtjor Soligorsk 1:4.