14.09.2020 | 21.37

Švedska: Heken do boda u 95. minutu iz - penala

Drugoplasirani Heken ne da nije uspeo da na svom terenu savlada ekipu Sirijus i smanji zaostatak za vodećim Malmeom, već je u 95. minutu golom iz jedanaesterca izbegao poraz.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Gosti su poveli preko Bjernstrema u 54.minutu, a bod domaćinu sa bele tačke doneo je Finac Jase Tuominen kome je to bio prvenac u šampionatu.

Norćeping je kao gost bio bolji od Kalmara. Tri boda je osigurao golovima u prvom poluvremenu. Slavio je sa 2:0 pogocima Johansona u 28. i Nijmana u 38. minutu.

Bez golova bilo je u duelu između Estersundsa i Erebra.

Na tabeli Alsvenskana vodi Malme sa 40 bodova i utakmicom više odigranom, ispred Hekena sa 34, Elfsborga 33, Norćepinga 32, Jurgordena 31...