Univerzitatea na krilima Koljića do pobede u Konstanci

Getty Images/Patrick Smith

U poslednjoj utakmici trećeg kola rumunskog šampionata lider Univerzitatea iz Krajove slavila je u Konstanci protiv Vitorula 4:1 i tako ostala jedini tim sa maksimalnim učinkom.

Kako je Botošani igrao nerešeno sa bukureštanskim Dinamom jasno je bilo da Univerzitatea ima veliku šansu da se osami na liderskom mestu. Dobili su jak vetar u leđa jer je već od četvrtog minuta domaćin igrao sa igračem manje. Direktan crveni karton dobio je Artean. Gosti su to obilato koristili i došli u vođstvo već u 18. minutu. Strelac je bio internacionalac iz Bosne i Hercegovine Elvir Koljić. Međutim, do poluvremena domaćin ipak uspeva da dođe do izjednačujućeg gola i to bukvalno u poslednjim trenucima, pošto je Lukasen bio strelac u drugom minutu nadoknade.

Novo vođstvo Univerzitatei doneo je drugim golom Koljić u 51. minutu. U 66. bilo je 3:1 a strelac je bio Banču. Konačnih 1:4 postavio je Ivan u 74. minutu.

Univerzitatea se osamila na prvom mestu sa maksimalnih devet bodova. Iza nje su Botošani, Voluntari i Kluž sa po sedam bodova. Vitorul ostaje na začelju sa samo bodom.