Dave Thompson/Getty Images

14.09.2020 | 22.28 > 22:38

Ćeran i Pakhtakor izgubili u 97. minutu

U poslednjem meču Lige šampiona Azije igranom u ponedeljak ekipa Al Hilal savladala je u derbiju Pakhtakor sa 2:1.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Bio je to derbi meč trećeg kola B grupe Lige šampiona Azije. Jedan od favorita takmičenja Al Hilal došao je do bodova golovima u sudijskim nadoknadama prvog i drugog poluvremena.

Poveo je u finišu prvog poluvremena golom omalenog Italijana Sebastijana Đovinka (45+2), da bi u 70. minutu izjednačio Švajcarac turskog porekla Eren Derdijok iako su gosti iz Uzbekistana od 64. minuta imali igrača manje pošto je isključen golman Sujunov.

Ipak, pobedu ekipi rumunskog trenera Razvana Lučeskua doneo je reprezentativac Saudijske Arabije Hatam Bahebri pogotkom u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ceo meč za Pakhtakor odigrao je 32-godišnji Kikinđanin Dragan Ćeran, koji je tokom karijere igrao za brojne klubove počev od Smedereva, preko Hapolea (H), Makabija (N), Vardara...

Ovom pobedom Al Hilal se učvrstio na vodećoj poziciji Grupe B sa sve tri pobede, dok je Pakthakor koji trenira Šota Arveladze posle prvog poraza ostao na drugoj poziciji.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Ranije u toku dana u srpskom derbiju ekipa Vladana Milojevića je pobedila tim Aleksandra Ilića 1:0, a strelac jedinog gola bio je Marko Marin.