15.09.2020 | 16.51 > 17:01

Arnautović poveo Šangaj SIPG do pobede

Marko Arnautović, reprezentativac Austrije srpskog porekla, nastavlja da blista u kineskoj Supeligi. Iskusni napadač postigao je prvi gol za Šangaj SIPG na gostovanju Vuhanu i pogurao ga do trijumfa od 2:1. U dosadašnjem delu šampionata Arnautović je postigao sedam golova.

Marko Arnautovic

Josef Bollwein - Sepa Media - SEPA.Media/Getty Images

Šangaj je od početka meča bio dominantna ekipa. Međutim, i pored velikog poseda lopte, nisu uspeli u prvom poluvremenu da pogode mrežu rivala. Odbrana Vuhana konačno je poklekla u 59. minut kada je Arnautović odlično reagovao na asistenciju Brazilca Oskara. Samo 12 minuta kasnije u listu strelaca upisao se Moj, a ponovo je asistent bio Oskar. Domaći su smanjili devet minuta pre kraja golom Gnaorea.

Šangaj se na tabeli “B” grupe šampionata najmnogoljudnije zemlje sveta odvojio od najvećeg rivala Peking Guana, koji je odigrao spektakularnu utakmicu na gostovanju protiv Hebeija. Meč je okončan rezultatom 3:3, a domaći su dva gola postigli u nadoknadi vremena.

Hebei je poveo u desetom minutu preko Gularta, ali je Peking preko Augusta i Bakambua do kraja poluvremena preokrenuo rezultat. Kada je Alan u 88. minutu pogodio za 3:1 delovalo je da bodovi idu u glavni grad Kine. Međutim, domaći se nisu predavali. U drugom minutu nadoknade na 3:2 smanjio je Žang Čendong, da bi u 90+9 Markao iz penala doneo bod Hebeiju.

Šangaj SIPG vodi sa 26 bodova, drugi je Peking sa 22, a treće mesto dele Šiđuang i Vuhan sa 16 bodova.