16.09.2020 | 16.22 > 16:37

Kina: Trojka Čongkinga i nada za plej-of

Bliži se kraj prvom delu kineske Superlige i borbe za plej-of se zahutavaju. Čongking je ostvario izuzetno važnu pobedu protiv Ćingdaoa 3:0.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Golova nije bilo do 58. minuta, a tada je Fernandinjo otvorio seriju golova. Asistirao mu je Kardek Alan, koji je bio strelac sa penala u 66. minutu. Konačnih 3:0 postavio je Mijeržejevski u 71. minutu. Čongking je peti u Grupi B sa 15 bodova i ima bod manje od Vuhana, koji drži poslednju poziciju koja vodi u plej-of i dva od trećeplasiranog Šiđiažuanga. Ćingdao je pretposlednji sa sedam bodova, bez šansi za plej-of.

U drugom meču dana Šiđiažuang i Tijanđin Teda odigrali su 1:1.