Getty Images/Stuart Franklin

17.09.2020 | 08.25 > 08:30

Ludilo u Porto Alegreu: 2:0, 3:1, pa pobeda u nadoknadi

Fudbaleri Internasionala pobedili su Ameriku de Kali kod kuće u trećem kolu grupe E Kopa Libertadores rezultatom 4:3.

Internasional

Pool, Getty Images

Fanstastičan meč viđen je u Porto Alegreu. Domaći su su vodili sa 2:0 i 3:1, gosti stizali taj zaostatak, da bi na kraju brazilski predstavnik slavio golom u 90. minutu.

Ernandes je doveo Internasional u vođstvo već u prvom minutu. Prednost je udvostručena u 19. preko Bošilje, a na 2:1 smanjio je Vergara u 28.

Posle novog pogotka Ernandesa u 32, domaći tim je poveo sa 3:1, ali se Kolumbijci nisu predavali.

Ramos u 49. i Moreno u 78. poravnali su rezultat, pre nego što je Bošilja novim golom u nadoknadi vremena doneo tri boda Internasionalu.

Tim iz Porto Alegrea lider je grupe E sa sedam bodova. Amerika de Kali je treća sa tri.

U drugoj utakmici grupe, Universidad Katolika savladala je Gremio kao domaćin rezultatom 2:0.

Sampedri u 44. i Pinares u 45+1. bili su strelci za Čileance. Gremio je u 86. ostao sa desetoricom zbog isključenja Braza.

Universidad ima tri boda, Gremio jedan više.

U ostalim mečevima, Estudijantes Merida - Alijansa 3:2, Bolivar - Palmeiras 1:2, Independijente Medeljin - Karakas 2:3.