17.09.2020 | 22.43 > 22:55

LŠ Azije: Poraz Milojevića i Marina u Iraku

U četvrtom kolu Grupe A Lige šampiona Azije Al Ahli koji sa klupe predvodi Vladan Milojević doživeo je poraz u gostima od iračkog Al Šorte 2:1.

Vladan Milojević

Srdjan Stevanovic, Getty Images Sport

Ovo je Al Ahliju prvi poraz u grupnoj fazi, ali bezbolan kada je plasman u eliminacionu fazu u pitanju, jer su te brige prebrinuli u prošlom kolu, pobedom baš protiv Al Šorte. Domaćin je poveo u 14. minutu preko Natika. Izjednačenje je doneo Mohamed Al Madžhad na asistenciju Marka Marina u 56. minutu. Ipak, tri boda domaćina doneo je Fajada u 65. minutu. Na tabeli Grupe A Al Ahli ostaje prvi sa šest bodova iz tri utakmice. Al Šorta iz isto toliko mečeva ima četiri na drugom mestu, a Eseglal ima samo bod, ali iz dve utakmice, tako da će se borba za drugo mesto voditi između Al Šorte i Esteglala.

U Grupi B sve nade da bi mogao nekako do eliminacione faze izgubio je iranski Šar Kodru. On je na svom terenu poražen od predstavnika Ujedinjenih arapskih emirata Al Ahlija iz Dubija minimalnim rezultatom. Jedini gol postigao je Konde u 83. minutu. U toj grupi Pahtakor i Al Hilal iz Saudijske Arabije odigrali su u Uzbekistanu bez golova. Al Ahli je uhvatio poslednji voz za priključak, jer je treći i ima šest bodova. Ispred njega su Al Hilal sa 10 i Pahtakor sa sedam, a Šar Kudru je bez bodova dva kola pre kraja.