Šarlroa poslala još jednu opomenu Partizanu

Amin M. Jamali/Getty Images

Fudbaleri Šarlroe u derbiju šestog kola prvenstva Belgije pobedili su ekipu Beršota rezultatom 3:1 i sa velikim samopouzdanjem dočekuju duel sa Partizanom u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Šarlroa je lider šampionata sa maksimalnim učinkom i gol razlikom 12:2.

Domaći su poveli u 29. minutu pogotkom iranskog internacionalca Kaveha Rezaija i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Šarlroa je prednost duplirala u 55. minutu golom još jednog Iranca, Alija Golizadeha, Rezai je u finišu iz penala povisio na 3:0.

Odbrana lidera prvenstva posustala je u nadoknadi, kada je Musaši Suzuki postigao počasni pogodak za goste.

Belgijanci dočekuju Partizan u četvrtak 24. septembra u 19 časova, a bolji iz tog duela u poslednjoj rundi kvalifikacija ide na Apolon Limasol ili Leh.

U startnoj postavi Šarlroe bila su samo trojica belgijskih igrača.