Dave Thompson/Getty Images

18.09.2020 | 22.56 > 23:06

Rumunija: Domaćini častili goste

Fudbaleri šampiona Kluža i Hermanštada slavili su kao gosti protiv Astre i Kindije u prvim utakmicama četvrtog kola rumunske Lige 1.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Trostruki šampion je gostovao nekadašnjem prvaku, timu Astre, koji trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli Lige 1 i pobedio 2:0.

Kluž je poveo neočekivano, posle neshvatljivog autogolova hrvatskog internacionalca Ljubana Crepulje u samom finišu prvog poluvremena. Konačan rezultat postavio je njegov zemljak Gabrijel Debeljuh u 61. minutu.

Pored Crepulje u startnoj postavio Astre bili su Risto Radunović i Danijel Graovac, a u timu Kluža pored Debeljuha meč je počeo Mateo Sušić, dok je u drugom poluvremenu zaigrao i Damjan Đoković.

Kluž je sa utakmicom više preuzeo prvo mesto na tabeli ispred Univerzitatee.

U drugoj utakmici igranoj u petak Hermanštad je kao gost pobedio posle preokreta domaću Kindiju u Trgovištu 3:1.