AMA/Corbis via Getty Images)

21.09.2020 | 21.35 > 21:36

Van Vert doneo tri boda Olborgu

Fudbaleri Olborga pobedili su ekipu Horsensa u poslednjoj utakmici drugog kola danske Superlige rezultatom 1:0.

Tri boda domaćem timu doneo je rezervista Holanđanin Tom van Vert pogotkom u 53. minutu.

Olborg posle dva kola ima četiri boda i na deobi je drugog mesta sa Randersom, Orhusom i Odenseom, dok je Horsens upisao i drugi neuspeh.

Maksimalan učinak ima samo Brondbi.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Istorijsko finale za Senderjiske

Prvi put u istoriji Senderjiske će igrati u finalu danskog DBU Pokala. Fudbaleri sa juga te zemlje dobili su posle preokreta polufinalni meč protiv Horsensa 2:1. Rival će im biti Olborg, koji je u drugom polufinalu savladao Orhus 3:2.

Randers došao u prestonicu po plej-of, ali nije uspeo

U Danskoj je odigrano 26. kolo Superlige, što znači da će se u nastavku takmičenja igrati dve uporedne lige – jedna za šampiona, a druga za opstanak. U poslednjoj rundi regularnog dela fudbaleri Olborga izborili su mesto u Top 6, a Randers će u ligu za opstanak posle poraza od Kopenhagena 2:1.

Noršelen pobedom u Olborgu hvata voz za plej-of

U uvodnom meču 20. kola Superlige Danske Noršelen je u gostima savladao jednog od direktnih konkurenata za plasman u plej-of Olborg 3:1.

Dan golova iz kornera - Kasper Kusk u stilu Vestvuda

Nakon što smo na utakmici Liverpul - Barnli videli direktan gol iz kornera u režiji Ešlija Vestvuda, slična situacija se dogodila i na meču danske lige između Brendbija i Olborga, a mrežu je ovoga puta zatresao Kasper Kusk, igrač gostiju.