Kopa: Gremio slavio u brazilskom derbiju

REUTERS/Diego Vara

U noći između srede i četvrtka odigrano je sedam mečava četvrtog kola grupne faze Kopa Libertadores. Gremio je minimalnim rezultatom pobedio Internacional u brazilskom derbiju grupe E.

Gremiju je pobedu doneo Pepe golom u 74. minutu utakmice. Bio je to jedini šut koji su gosti uputili u okvir gola domaćih na stadionu u Porto Alegreu.

Internacional je doživeo prvi poraz u takmičenju, ali je ostao na prvoj poziciji sa 7 bodova. Gremio je na drugom mestu sa istim brojem bodova, ali slabijom gol razlikom.

U istoj grupi svoj meč su odigrale ekipe Amerike de Kali i Universidad Katolika. Taj duel završen je bez pobednika – 1:1.

Atletiko Paranaense je sa 2:0 savladao Kolo Kolo u derbiju C grupe, zahvaljujući dva autogola rivala. Sopstvenu mrežu zatresli su Kampos u 7. i Suaso u 14. minutu.

Atletiko je prvi na tabeli sa 9 bodova, Kolo Kolo je drugi sa 6.

U grupi H Karakas je pobedio Libertad 2:1. U grupi G ekipa Defensija i Hustistija je slavila protiv Olimpije 2:1. U grupi F Rejsing Klub je sa 2:0 savladao Aliansu iz Lime. Duel Palmeirasa i Gvaranija u grupi B završen je bez golova.