MLS: Lagane pobede Los Anđelesa i Kolorada

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U noći između srede i četvrtka odigrano je 12 utakmica američkog fudbalskog prvenstva Zapadne i Istočne konferencije.

Najubedljivu pobedu ostvarili su fudbaleri Los Anđelesa koji su slavili protiv Vankuver Vajtkapsa rezultatom 6:0. Domaćini su već na startu meča najavili njegov ishod kada su u drugom minutu poveli zahvaljujući golu Dejana Jakovića. Samo tri minuta kasnije Bredli Vrajt-Filip je povisio prednost na 2:0, da bi 10 minuta kasnije postigao još jedan gol.

Igrao se 14. minut kada je defanzivac gostujuće ekipe Ranko Veselinović postigao autogol, tako da je tim iz Kalifornije već tada napravio nedostižnu razliku od 4:0.

Urugvajac Dijego Rosi je u 33. minutu za 5:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom delu meča nije bilo previše zanimljivosti sem u 68. minutu kada je vezista Vankuvera Endi Rous postigao autogol za konačnih 6:0.

Ubedljivu pobedu ostvarili su i fudbaleri Kolorada koji su savladali San Hoze Ertkvejkse  sa 5:0.

U prvom poluvremenu ništa nije moglo da nasluti na kišu golova. Kol Beset postigao je pogodak u 35. minutu igre i Kolorado je sa minimalnom prednošću otišao na pauzu. Samo pet minuta u drugom poluvremnu trebalo je domaćinima da dođu do pogotka, kada je Levis postigao gol.

Fudbaler San Hozea, Tomi Tompson, u 70. minuta postigao je autogol za 3:0. Deset minuta kasnije Mezegida se upisuje u strelce za 4:0. Brazilac Šinijašiki je u 84. minutu postigao gol za konačnih 5:0.