AMA/Corbis via Getty Images)

25.09.2020 | 22.46 > 23:00

Belgija: Preokret Antverpena u Kortrijku

U prvoj utakmici sedmog kola belgijske Pro lige ekipa Antverpena je kao gost savladala Kortrijk rezultatom 3:1.

Stephen Pond Getty Images Sport

Dijemersi Mbokani

Poveo je domaći tim već u trećem minutu pogotkom Ilombeja Mbojoa.

Odlično je sa leve strane centrirao Kristof D’Haene, a Belgijanac rodom iz Kinšase lako je iz peterca savladao gostujućeg golmana Žana Buteza – 1:0.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, ali je u nastavku utakmice došlo do potpunog preokreta.

Domaći fudbaleri postigli su u 63. minutu i drugi gol na meču, ali u svoju mrežu. U želji da preseče centaršut sa desne strane Australijanac Trent Lukas Sensbarija je uklizao i nespretko ubacio loptu u mrežu Kortirijka.

Ekipa hrvatskog trenera Ivana Leka do preokreta je došla u 82. minutu. Izraelac Lior Rafaelov snažno je šutirao iz slobodnog udarca i postigao svoj drugi gol u sezoni.

Konačan rezultat, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, postavio je iskusni napadač Dijemersi Mbokani, nekadašnji gologeter Anderlehta, kijevskog Dinama, Noriča i drugih klubova.

U ekipi Kortrijka ceo meč odigrao je Petar Golubović, dok je Jovan Stojanović u igru ušao u poslednjih petnaestak minuta utakmice. Doskorašnji golman Voždovca Marko Ilić ostao je je na klupi.

Rojal Antverp je ovom pobedom pretekao Kortrijk na tabeli i sad zauzima šesto mesto sa 11 bodova, jednim više od Kortrijka.