Dave Thompson/Getty Images

27.09.2020 | 18.50

Šahtjor u gradskom derbiju bolji od Olimpika

U duelu dva kluba iz Donjecka, Šahtjor je bio bolji od Olimpika 2:0 i zabeležio drugu pobedu u ukrajinskoj ligi.

Šahtjor Donjeck

Wolfgang Rattay/Pool via Getty Images

Domaći su mogli do prednosti u 42. minutu, ali Alan Patrik nije realizovao penal.

Ipak, u drugom poluvremenu je Šahtjor postigao dva gola u razmaku od dva minuta.

Prvo je pogodio Viktor Kovalenko u 65. minutu, da bi već u narednom napadu Žunior Moraeš svojim golom postavio konačan rezultat.

Zorja je u 4. kolu stigla do prve pobede, ali na veoma ubedljiv način. U gostima je savladala Ljvov sa 5:0.