AMA/Corbis via Getty Images)

28.09.2020 | 21.48

Rumunija: Prva radost za UTA Arad

U poslednjoj utakmici petog kola rumunskog šampionata UTA Arad je kao gost pobedila Dinamo u Bukureštu 1:0.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Trenutak odluke dogodio se u 42. minutu. Pogrešio je defanzivac iz Venecuele Gonzales, a penal skrivio hrvatski internacionalac Ante Puljić.

Siguran sa 11 metara bio je iskusni napadač Adrian Hora - 1:0 za goste iz Arada.

Fudbaleri Dinama pokušali su u drugom poluvremenu da izjednače, imali su više od igre, napadali, ali nisu uspeli da postignu gol, pa su gosti iz Arada ostvarili prvi trijumf u sezoni i pretekli večerašnjeg rivala na tabeli.

UTA sad ima šest bodova i nalazi se na 11. mestu, dok se Dinamo sa bodom manje nalazi na jednom stepeniku niže.