28.09.2020 | 21.29 > 21:44

Alsvensnkan: AIK u 90+4, remi u Kalmaru

Odigrane su dve utakmice 22. kola Alsvenskan lige. AIK je kod kuće pobedio Mjalbi 1:0, dok su Kalmar i Varbergs odigrali nerešeno 1:1.

Getty Images/Patrick Smith

Tešku sezonu igra AIK, tim koji se borio u bliskoj prošlosti za titule, sada se grčevito bori za opstanak. Bilo je velikog mučenja i protiv Mjalbija i čak je izgledalo da neće biti golova i da će svakome pripasti po bod. Međutim, tako nije mislio Nabil Baui, koji je postigao gol u četvrtom minutu nadoknade i doneo zlata vredne bodove ekipi iz Stokholma. AIK je 12. sa 24 boda, ima tri više od mesta koje vodi u plej-of za opstanak i pet više od zone ispadanja, dok je Mjalbi deveti sa 28 bodova.

U drugom meču dana Kalmar i Varbergs odigrali su nerešeno 1:1.