Sedam mečeva odigrano je u noći između srede i četvrtka u Kopa Libertadores.

River Plata

Francois Nel, Getty Images Sport

River Plata

U petom odigranom meču u okviru Grupe D River Plata je stigla do treće pobede savladavši Sao Paolo 2:1.

Sve je u ovom meču rešeno u prvom poluvremenu, a poveo je River golom Julijana Alvareza već u 11. minutu. Svega 15 minuta kasnije gosti iz Brazila uzvratili su preko Dijega, ali je u 37. minutu Alvarez drugim golom na utakmici izrastao u heroja svoje ekipe.

Nakon pet odigranih kola, lider ove grupe je LDU Kvito sa 12 osvojenih bodova, slede River Plata sa deset, Sao Paolo sa četiri i Binasional sa tri.

Indepedijente Medeljin slavio je kao gost protiv Karakasa 2:0. Domaći su dobili tri crvena kartona.

Počelo je u prvom poluvremenu kada je u kratkom roku Notaroberto dobio dva žuta kartona. Brojčanu prednost gosti su iskoristili prvo preko Kastra u 58, a zatim i preko Murilja u 66. za konačnih 2:0 pre nego što je Karakas ostao bez još dvojice igrača. Selis je dobio direktan crveni karton u 70. minutu, a devet minuta kasnije i Fereira.

Indepedijenteu je ovo prva pobeda u Grupi H u kojoj sa 11 bodova vodi Boka Juniors, Karakas i Libertad imaju po sedam.