MLS: Musovski srušio šampiona

Mike Ehrmann/Getty Images

U derbiju zapadne konferencije Los Anđeles je na svom terenu savladao aktuelnog šampiona i lidera Sijetl 3:1 uz odličnu partiju Denija Musovskog.

Briljirao je napadač makedonskog porekla rođen u SAD. Postigao je dva gola i asistirao kod drugog. Prvo je u 15. minutu doveo domaćina u vođstvo. Na 2:0 povisio je Đinela, na asistenciju Musovskog. Smanjio je Lodeiro u 77. minutu i šampion je vratio nadu da bi mogao makar do boda. Ali tu nadu je u 84. minutu raspršio Musovski drugim pogotkom i doneo veliku pobedu Los Anđelesu.

Ovom pobedom Los Anđeles se probio na četvrto mesto Zapada i ima 24 boda, dok je Sijetl i dalje lider sa 30, ali ovog puta nije samostalan, jer 30 bodova ima i Portland, koji je lagano pobedio San Hoze 3:0.

Ostali rezultati: Čikago Fajer – Di Si Junajted 2:1, Sinsinati – Toronto 0:1, Filadelfija – Montreal 2:1, Sporting Kanzas Siti – Nešvil 2:1.