Alsvenskan: FFF slavio za svetlo na kraju tunela

Octavio Passos, Getty Images Sport

U subotu nam je 24. kolo Alsvenskana donelo jedan duel, ali veoma uzbudljiv – Falkenbergs je na domaćem terenu sa 2:1 pobedio Erebru, a zanimljivo je da su sva tri pogotka viđena u rasponu od sedam minuta.

Domaćin je poveo tek u 67. minutu, preko Englunda na asistenciju Petera, a zatim je usledio munjeviti razvoj događaja. Turčin Deniz Himet izjednačio je u 69. minutu, a samo pet minuta kasnije Johanson je na Karlsonovu asistenciju postavio konačnih 2:1 za domaće.

FFF je osvojio tri veoma bitna boda u borbi za opstanak, trenutno su pretposlednji sa 19 osvojenih bodova, pet manje od Geteborga, koji je prvi „iznad crte“. Erebru je deseti sa 30 bodova, porazom je prekinuo niz od dve pobede, a u narednom kolu igra protiv Helsinborga na domaćem terenu.

Sledeći rival za Falkenberg, koji je pre ove pobede izgubio triput zaredom, biće Kalmar.