Blickrig Slovana, DAC ostao lider

Catherine Ivill/Getty Images

Odigrano je pet mečeva 10. kola slovačkog šampionata. Aktuelni šampion Slovan bio je ubedljiv kod kuće protiv Sereda 3:0. Ali to nije bilo dovoljno za prvo mesto pošto je Dunajska Streda (DAC) takođe slavila, ali u gostima protiv Mihalovca 4:2.

Posle kiksa u prošlom kolu Dunajska Streda je bila pod velikim pritiskom u Mihalovcama, ali uspešno je položila test. Već u 15. minutu gosti su poveli preko hrvatskog internacionalca Marka Divkoviča. To je bio i rezultat prvog poluvremena, a u drugom, posle samo pet minuta Trusa donosi izjednačenje. Ali maltene odmah DAC dolazi do novog vođstva, a strelac je Fride u 54. minutu. Ponovo je domaćin uzvratio, a strelac je bio Soler u 64. minutu. Prelomni momenat odigrao se u 83. minutu kada je dosuđen penal za goste, a Kalmar je bio precizan za treće vođstvo. Ovog puta domaći nisu uspeli da uzvrate, a do kraja je Dunajska Streda postigla još jedan gol, a strelac je bio Fabri u trećem minutu nadoknade. Dunajska Streda je zadržala prvo mesto sa 27 bodova, dok je Mihalovce poslednje sa osam.

Slovan je zadržao dva boda minusa laganim trijumfom protiv Sereda 3:0. Seriju golova otvorio je Medved u prvom minutu, na asistenciju Brazilca Rafaela Rataoa, koji je postigao dva naredna gola u 11. i 34. minutu. Kod trećeg gola asistirao Čavrić. Posle ovog poraza Sered je sedmi sa 13 bodova.

Ostali rezultati: Senica – Ružomberok 1:2, Trenčin – Pohroni 1:1, Zlatne Moravce – Nitra 3:1.