Catherine Ivill/Getty Images

18.10.2020 | 13.11 > 13:55

Džej liga: Kavasaki u seriji bez kraja

Kavasaki Frontejl nastavlja da dominira u Džej ligi. U 26. kolu su stigli do 11. vezane pobede. Savladali su Nagoju 3:0, golovima Kaoru Mitome u 44 i Žesiela u 65. minutu, a sopstvenu mrežu pogodio je Nakatani u 57. minutu. Imaju 65 bodova, 17 više od drugoplasirane Serezo Osake.

Kawasaki Frontale

Matt King/Getty Images

Najubedljiviji trijumf u ovoj rundi ostvarila je Urava. Sa 6:0 dobili su Vegaltu Sendai. Seriju golova otvorio je Nagasava u osmom, a prednost je duplirao Martins u 36. minutu. Onda su na scenu stupili Koroki i Leonardo. Koroki je pogodio sa penala u 39, a onda i iz igre u 51. minutu. Leonardo je stavio tačku golovima u 67. i 86. minutu.

Posle sedam vezanih poraza, slavio je poslednjeplasirani Šohan. Bili su bolji od Kašive 3:2. Okamato je domaćoj ekipi doneo prednost, ali je do kraja poluvremena neutralisao Olunga. Kamija je pogodio za vođstvo gostiju u 54. minutu. Šohan se nije predao i u rasponu od tri minuta od 78. do 81. golove za trijumf postigli su Macuda i Išihara.

Jedini trijumf u gostima upisala je Gamba Osaka. Golom Patrika u 72. minutu savladali su Oitu. Minimalne pobede ostvarili su Saporo protiv Kašime preko Komaija u 41. minutu, kao i Jokohama protiv Tokija. Pogodio je Kusano dva minuta pre kraja. Bodove su podelili Šimicu i Sagan. Strelci su bili Valdo za domaće, a Hajaši je izjednačio u finišu. Hirošima je u poslednjim minutima prvog poluvremena golovima Sasakija i Leandra slomila otpor Kobea. Poraz je ublažio Dankler u 84. minutu.