Dave Thompson/Getty Images

18.10.2020 | 20.03 > 20:07

Alsvenskan: Janošević na golu, AIK siguran

Obilje golova mogli smo da vidimo u pet subotnjih mečeva 24. kola švedskog Alsvenskana – pred ograničenim brojem gledalaca pobede su zabeležile ekipe Elfsborga, Hamarbija, Estersundsa, AIK i Norćepinga.

Navijači Norćepinga

Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

Elfsborg je ostao na deobi druge pozicije, pošto je na domaćem terenu u Borosu sa 3:1 bio bolji od Kalmara. Strelci za pobednika bili su Holst, Okels i Frik, dok je počasni gol za goste postigao Israelson.

Hamarbi je u Stokholmu savladao Mjelbi sa 4:2, a kada je posle 12 minuta vodio sa 4:2 golovima Ludvigsona, Johansona i ponovo Ludivgsona, bilo je jasno da će doći do bodova. Na 3:1 smanjio je Moro u 25. minutu, ali je Tim Sederstrem otklonio sumnje o pobedniku početkom drugog poluvremena.

Estersunds je u Upsali sa 3:2 pobedio Sirijus u derbiju sredine tabele, dok je AIK na “Frends” areni u Stokholmu sa 2:0 pobedio Geteborg golovima Filipa Rogića i Henoka Goitoma. Srpski golman Budimir Janošević odigrao je čitav meč za pobednika.

Malme u ponedeljak gostuje Jurgordenu i u slučaju pobede imaće čak 11 bodova više od drugoplasiranog Norćepinga, koji je u nedelju sa 3:1 pobedio Varbergs. U opasnoj zoni nalaze se Helsinborg, Falkenbergs i Kalmar.

U subotu je u jedinom duelu dana do pobede koja je prekinula crnu seriju došla ekipa Falkenberga.