MLS: Toronto nastavio seriju nepobedivosti

Adam Hunger, Getty Images Sport

Trijumfom protiv Atlante u 19. kolu MLS lige, Toronto je stigao do devetog meča u kojem nije pretrpeo poraz. Tim iz Kanade je u seriji od sedam pobeda i samo dva remija i trenutno je vodeći u Istočnoj konferenciji sa šest bodova viška u odnosu na Filadelfiju.

Rich Lam/Getty Images

Iako su u odličnoj formi, fudbaleri Toronta su se mučili protiv Atlante. Čak je tim iz Džordžije imao više loptu u svom posedu. Bolje šanse u prvom delu je propustio Torontu. U nastavku je ritam značajno opao. Delovalo je da sve ide ka najnepopularnijem rezultatu. Da ne bude tako pobrinuo se iskusni Argentinac Pablo Pjati u 88. minutu. Ispratio je centaršut Larijea i glavom doneo tri boda Torontu.

Negativnu seriju prekinuo je Los Anđeles Galaksi. Posle šest poraza, konačno su pobedili i to Vankuver Vajtkapse. Odluka je pala u prvom minutu nadoknade. Argentinac Pavon je prošao po desnoj strani i uputio loptu po zemlji u kazneni prostor Vankuvera. Odlično ga je ispratio Holanđanin Kaj Korjenuk i pogodio za veliku radost domaćina. Galaksi je i dalje na poslednjem mestu na Zapadu sa 18 bodova.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Kolumbus – Njujork Siti 3:1, Njujork Red Buls – Orlando Siti 1:1, Sinsinati – DC Junajted 1:2, Minesota – Hjuston Dinamo 2:2, Portland – Los Anđeles FC 1:1, San Hoze – Sijetl 0:0.