Getty Images/Stuart Franklin

19.10.2020 | 21.44 > 22:07

Rumunija: Majstorija Denisa Mana za trijumf Steaue

Dve identične pobede gostiju u poslednje dve utakmice sedmog kola rumunskog šampionata.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U prvom meču dana Vitorul iz Konstance je kao gost slavio pobedu protiv Vuluntarija 2:0 golovima Holanđanina Kevina Lukasena u 66. i rezerviste Karla Kasapa u trećem minute sudijske nadoknade.

U večernjem terminu nekadašnja Steaua, sada FCSB, gostovala je ekipi Akademika Klinćeni i posle velikih muka pobedila sa 2:0.

Zablistao je 22-godišnji rumunski napadač Denis Man za koga se uveliko interesuju bogatiji klubovi iz Liga petice. FCSB je napadao tokom većeg dela meča, ali je odbranu domaćina tek u 86. uspeo da probije Man sjajnim driblingom i "bombom" u raklje. Njegov precizan udarac nije mogao da zaustavi golman Andrej Vlad.

Samo dva minuta kasnije slično je Olimpiu Morucan, ali sa suprotne strane, nadmudruo odbranu Akademike i postavio konačnih - 0:2.

Steaua je bila bolja, ali rezultat je mogao da bude i potpuno drugačiji da je sudija u 75. minutu umesto žutog pokazao crveni karton Julijanu Kristeu kad je sleđa oborio napadača Akademike.

Ovako Steaua je ovom pobedom skočila na drugo mesto sa 15 bodova, koliko ima i šampion Kruž. Trenutno ubedljivo vodi Univerzitatea sa 21 bodom i svih sedam pobeda.