Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

20.10.2020 | 09.24

MLS: Filadelfija pregrmela i gostovanje u Foksborou

Fudbaleri Filadelfije savladali su kao gosti Nju Ingland Revolušn rezultatom 2:1 i na taj način zadržali korak sa Torontom, vodećim timom Istočne Konferencije MLS lige.

Anthony Fontana

Getty Images/Mitchell Leff

Popularni Junioni zaostaju tri boda za klubom iz Kanade, a pred međusobni okršaj, koji je na programu u nedelju, 25. oktobra.

U poslednjem meču 19. kola, odigranom na „Žilet stadionu” u Foksborou, Filadelfija je povela autogolom defanzivca domaćih Endrjua Farela (34. minut), da bi na 2:0 povisio mladi vezista Entoni Fontana (69. minut).

Jedini gol za domaći tim postigao je Tađon Bjukenan u 80. minutu.

Nju Ingland je i pored poraza ostao na petoj poziciji Istočne konferencije sa 28 bodova i realnim izgledima da se dokopa plej-ofa. Do kraja ligaškog dela ostala su još četiri kola.