22.10.2020 | 09.17 > 09:20

Nasional "overio" drugu fazu, Palmeiras ubedljiv

U poslednjem kolu grupne faze Kopa Libertadores pobede su ostvarili Nasional, Rejsing klub, Guarani, Flamengo, Indepedijente del Valje i Palmeiras.

Pool/Getty Images

Nasional je sa 2:0 savladao peruansku Alijansu, koja je ostala na začelju tabele Grupe F bez pobede. Meč je rešen u prvom poluvremenu, a golove su postigli Bergesio u osmom i Tresa Ernandes u 31. minutu. Gosti iz Perua su mogli do gola i izjednačenja u 22. minutu, ali je Rubio promašio penal.

U drugu fazu iz Grupe F će još i Rejsing Klub koji je slavio protiv Estudijantes Meride sa 2:1.

Fertoli je u završnici prvog poluvremena promašio penal, ali je Melgareho u 61. posle asistencije Lopesa ispravio grešku saigrača.

Estudijantes je izjednačio šest minuta kasnije pogotkom Plazasa, a pobedu domaćem timu doneo je Rohas u 87. minutu.

Guarani je sa 3:1 bio bolji od Bolivara i kao drugoplasirani u grupi B je prošao dalje, dok će Bolivar nastaviti sezonu učešćem u Kopa Sudamerikana.

Flamengo je dobio Hunior sa 3:1 i sa čela tabele ide dalje, dok je Hunior i dalje u trci za plasman u drugu fazu takmičenja.

Indepentijente je bio bolji od Barselone 2:0 i trenutno je drugi u Grupi i upravo će se sa ekipom Huniora boriti za plasman dalje.

U grupi B Palmeiras je bio ubedljiv protiv Tigrea 5:0.