Tlaskala iznenadila Sonoru, Kankun se budi

Getty Images/Leopoldo Smith

U noći između srede i četvrtka odigrana su još tri meča 11. kola meksičke lige, a iznenađujuću pobedu zabeležila je Tlaskala protiv drugoplasiranog Simaronjesa iz Sonore, rezultatom 2:1.

Do treće pobede u osam mečeva, fudbaleri Tlaskale su stigli posle velikog preokreta, jer su gosti vodili od 68. minuta, nakon što je Oskar Vilja postigao peti gol na poslednjih pet mečeva.

Izjednačenje je stiglo posle autogola Hosea Savedre, koji je u 89. minutu isključen zbog drugog žutog kartona, a to su u narednom napadu iskoristili domaći fudbaleri, pošto je Horhe Zarate postigao pobedonosni gol.

Posle duge krize i pet mečeva bez pobede, fudbaleri Kankuna stigli su do drugog uzastopnog trijumfa, i to na gostovanju Leones Negrosu. Jedini gol na meču postigao je mladi Hose Ernandes u 79. minutu.

Kankun se ovom pobedom vratio na četvrto mesto, dok je Leones Negros ostao na 13. poziciji.

Meč bez pobednika odigrali su Dorados de Sinaloa i Tapatio – 1:1. Gosti su vodili od 51. minuta zahvaljujući mladom defanzivcu Luisu Olivasu, a na izjednačenje se čekalo do poslednjeg minuta, kada je mrežu Tapatija zatresao Martin Rodriges.

Noćas su na programu još dva susreta, a na tabeli vodi Selaja sa 22 boda iz 10 mečeva, drugoplasirana je ekipa Simaronjesa sa 21 bodom, koliko ima i trećeplasirani Zakatekas. Kankun je na četvrtoj poziciji sa 20 bodova.