KIna: SIPG preko penala do polufinala

VCG/Getty Images

Šangaj SIPG je savladao ekipu Šangaj Šenhua 5:4 posle boljeg izvođenja penala i izborio mesto u polufinalu kineske Superlige. U regularnom delu meč je završen 1:1. Za mesto u finalu SIPG igraće protiv boljeg iz meča Čingćing – Đinagsu.

REUTERS/Aly Song

Duel dva tima iz najvećeg kineskog grada  protekao je u ofanzivi u prvom poluvremenu po imenima značajno jačeg SIPG. Najbolje prilike u prvih 45 minuta propustili su Guan He i Marko Arnautović, ali nije došlo do promene rezultata.

U 54. minutu domaći su poveli. Arnautović je sjajno petom pronašao Australijanca Arona Moja, koji je oboren u šesnaestercu. Dosuđen je penal. Odgovornost je preuzeo Hulk i sigurnim udarcem po zemlji doneo prednost svojoj ekipi.

Šenhua je u nastavku krenula u veliku ofanzivu. Lopta je skoro sve vreme bila u njihovom posedu. Uputili su čak 16 šuteva ka golu rivala. Poslednji koji je sa 16 metara uputio Sun Šihilin završio je u mreži gradskog rivala u prvom minutu nadokande. Ušlo se u produžetak u kojem nije bilo promene rezultata. U penal seriji promašio je samo Moreno iz Šenhue i SIPG je prošao u narednu fazu.

U drugom meču dana opstanak je obezbedila ekipa Henana. U plej autu igrali su nerešeno sa Vuhanom 1:1. S obzirom da su prvi meč rešili u svoju korist 1:0, prebrinuli su sve brige oko ostanka u elitnom društvu.