Getty Images/Stuart Franklin

24.10.2020 | 12.02

CSL: Tošić i Živković za opstanak, Vukoviću utešan gol

U revanš meču razigravanja za opstanak u elitnoj kineskoj Superligi ekipa Gvangžou R&F pobedila je Ćingdao rezultatom 2:1.

Rišairo Živković

Print screen/SK

Nakon 0:0 u prvoj utakmici pobednik je odlučen na stadionu fudbalske akademnije u Dalijanu.

Posle izjednačenog prvog poluvremena ekipa iz Gvangžoua je golove dala u razmaku od samo sedam minuta.

Prvo je u 71. minutu posle odlične akcije koju je započeo Duško Tošić, Ju Ćenguji centrirao Adrijanu Mijerzejevskom, a ovaj udarcem glavom matirao protivničku odbranu. Poljak je pored vodećem pogotka asistirao kao na tacni Rišairu Živkoviću za novi gol Gvangžou R&F u 78. minutu.

Ekipa Ćindao je do kraja utakmice uspela samo da postigne utešan gol, a strelac je posle assitencije Dejana Radonjića bio kapiten Jagoš Vuković.

Meč je predstavljao pravi mali balkanski derbi. Na jednoj strani bili su reprezentativac Srbije Duško Tošić i Holanđanin Rišairo Živković, čija je majka Srpknja. Na suprotnoj drugi srpski reprezentativac Jagoš Vuković, te Slovenac Denis Popovič iz Celja i Dejan Radonjić, Hrvat rodom iz Nemačke.

Ovom pobedom ekipa holandskog trenera Đovanija Van Bronkhorsta obezbedio je opstanak u Superligi Kine (CSL), a Ćindao nastavlja borbu za goli život.