24.10.2020 | 13.28 > 13:30

Mugoša odličan: Inčon slavio u derbiju začelja

Reprezentativac Crne Gore, Stefan Mugoša i njegov Inčon u velikom derbiju začelja, pobedili su na svom terenu ekipu Busana sa 2:1. Do kraja šampionata Južne Koreje je ostala još samo jedna runda, a Inčon može do opstanka ako stigne do pozitivnog rezultata na gostovanju Seulu.

Stefan Mugoša

FSCG

Gosti su poveli pogotkom Lija u završnici prvog poluvremena i čuvali se prednost sve do 75. minuta. Tada je usledio veleobrt za nešto više od dva minuta.

Dva gola je za 120 sekundi postigao Kim Dea Jong, a Mugoša je bio asistent kod gola sa izjednačenje. Podsećanja radi, Mugoša je ove sezone postigao 12 golova u šampionatu Južne Koreje.

Inčon u poslednjem kolu gostuje Seulu koji ne može što bi se reklo ni napred ni nazad, dok će snage odmeriti Busan i Seongnam, ekipe koje trenutno imaju bod više u odnosu na Inčon. Ukoliko Stefan Mugoša i saigrači stignu do pobede u Seulu, opstanak u elitnom društvu bi bio obezbeđen.

Drugi internacionalac iz Crne Gore u Južnoj Koreji, Dejan Damjanović je sa Deaguom, odavno prebrinuo brige u vezi sa opstankom. Deagu je u mini ligi za titulu, bez šansi da se umeša u borbu za tron.

Na dva kola pre kraja, prvo mesto na tabeli dele Ulsan i Jeonbuk sa po 54 osvojena boda. Damjanović je u dosadašnjem delu sezone postigao osam golova.