Dave Thompson/Getty Images

25.10.2020 | 09.28 > 09:29

Klub Amerika u završnici do tri boda

Odigrani su mečevi 15. kola meksičkog fudbalskog prvenstva, a pobede su ostvarili Monterej i Klub Amerika, dok je jedan meč završen bez pobednika.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Klub Amerika je pobedu zabeležio protiv Atlasa 1:0.

Jedini gol postigao je Horhe Sančez u 89. minutu.

Klub Amerika je na drugoj poziciji na tabeli sa 28 bodova, osam manje od Kluba Leon.

Atlas je 15. sa samo 13 bodova.

Monterej je savladao Mazatlan na gostovanju 2:1.

Hurtado je pogodio u trećem, a zatim i Sančez u 41. minutu iz penala, dok je jedini gol za Mazatlan dao Sanvezo u 57. minutu.

UANL Tigres i Huarez odigrali su nerešeno 1:1.

LigaMX: Čivas i Puebla imaju prednost u četvrtfinalu

U prvim mečevima četvrtfinala meksičkog plej-ofa pobede su ostvarili Čivas protiv Kluba Amerike i Puebla protiv San Leona.

Tigres slavi Žinjaka, Puebla prošla na penale

Fudbaleri Tigresa plasirali su se u četvrtfinale meksičke Aperture pošto su na svom terenu savladali Toluku sa 2:1. Prolaz je ostvarila i Puebla, koja je u penal seriji bila bolja od Montereja na strani 4:3 (2:2).

Jansen sam "kao duh" pred golom, ali pogodio stativu (VIDEO)

Vinsent Jansen, nekadašnji napadač Totenhema, trenutno igra za meksički Monterej, a na utakmici sa Čivasom uspeo je da promaši nemoguće, bio je sam pred golom, ali je pogodio samo stativu...

Liga MX: Klub Amerika zaostaje za liderom

U noći između petka i subote igrala su se dva meča 17. kola meksičke Aperture – Klub Amerika je u gostima remizirao sa Huaresom i pružio šansu Klub Leonu da poveća prednost na čelu tabele, dok je Puebla minimalnim rezultatom bila bolja od Atletiko San Luisa.